Jmenovky na svatbu prostě patří, pokud máte pevně daný zasedací pořádek, jsou téměř nezbytností. V dnešním článku jsou uvedeny tři tipy na jednoduché jmenovky na stůl, které jsou efektní a zvládnete je vytvořit sami doma.

Pro vytvoření jmenovek na stůl budete potřebovat strukturovaný papír, případně jakýkoliv pevný papír; pauzovací papír; štětec, barvy (já použila akrylové, ale skvělé budou i vodové). Na stříhání si vezměte nůžky, případně řezačku na papír. Využijete také přírodní provázek a stužku v libovolné barvě. Pro popis jmenovek kupte bílý značkovač a tenkou černou fixu. K dozdobení si připravte libovolnou zeleň z květinářství.První jmenovky na svatbu jsou ultra jednoduché a rychlé. Papír nestříhejte, ale trhejte! Osvědčilo se mi přiložit pravítko na papír a podél něho papír odtrhnout, krásně se vytvořily okraje, které suplují vzhled přírodního papíru. Jmenovky jsem poté nabarvila akrylovou barvou a dopsala jména. Pokud chcete hezčí a přesnější písmo, doporučuji si jména na papír předtisknout.Bílá jmenovka překrytá pauzovacím papírem

Na další jmenovku byl využit bílý strukturovaný papír, vínová stuha, pauzovací papír a dekorační zeleň. Nic složitého, stačí nařezat či nastříhat papíry na stejnou velikost, popsat (v tomto případě tenký černý fix) a svázat papíry k sobě.
Na poslední jmenovku využijete pauzovací papír, bílý značkovač, nůžky, přírodní provázek a dekorační zeleň. Zelné lístky stačí smotat do kruhu a svázat provázkem. Pauzovací papír nastříhejte na tenké proužky a napište jména bílým fixem. Stačí pak již jen položit na věneček z listí a efektní jmenovka na stůl je na světě. Pauzovací papír můžete na jmenovky využít i tak, že pomocí dvou vytvořených dírek provléknete větvičku či květinu.

 

Pokud ještě nemáte pevně vytvořený zasedací pořádek, mrkněte na informace k jeho sestavení sem